Ataki w NiemczechAntysemityzm

30.07.2014

Aresztowano mężczyznę podejrzanego o próbę podpalenia synagogi w Niemczech.

Osoba mieszkająca w pobliżu nowej synagogi w Wuppertal wezwała policję o godz. 2 rano we wtorek, zgłaszając palące się przedmioty w pobliżu synagogi. Trzech mężczyzn miało rzucić w stronę budynku koktajle Mołotowa.

Jak podały niemieckie media, w związku z tą sprawą aresztowano 18-letniego mężczyznę. Policja nie ujawnia informacji na jego temat, jednak według Reutersa miał on powiedzieć władzom, że jest Palestyńczykiem.

Podczas ataku na synagogę nikt nie odniósł obrażeń. Lokalne Stowarzyszenie Przyjaźni Palestyńskiej zdystansowało się od incydentu, potępiając tego typu zachowania.

Policja w Essen w ubiegłym tygodniu otrzymała informacje o planach ataku na starą synagogę w tym mieście. Aresztowano w związku z tym trzech mężczyzn.

Charlotte Knobloch, była przewodnicząca Centralnej Rady Żydów w Niemczech, uważa, że atmosfera w tym kraju staje się coraz groźniejsza dla Żydów i być może powinni oni ukrywać swoją tożsamość. Knobloch również otrzymała wiele telefonów i maili pełnych obelg i mowy nienawiści.