Bilety na Festiwal SingeraWiadomości

05.08.2015

Od 3 sierpnia każdy może zdobyć darmową wejściówkę na wybrane wydarzenia XII edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Po wejściówki należy się wybrać do biura festiwalowego Fundacji Shalom (Plac Grzybowski 12/16 w godz. 10.00-16.00), gdzie będzie można je odbierać osobiście. Niestety liczba wejściówek jest ograniczona, dlatego należy się spieszyć!

Na pozostałe wydarzenia obowiązują bilety, które są już do kupienia na www.teatr-zydowski.art.pl i na stronie www.eventim.pl, a od 3 sierpnia będą do nabycia w kasie Teatru Żydowskiego (również Plac Grzybowski 12/16, tel. 22 8505656). Dokładne informacje o wszystkich wydarzeniach znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: http://www.festiwalsingera.pl/ oraz w drukowanym festiwalowym katalogu. Informacje są również dostępne na fanpage'u: http://www.facebook.com/FestiwalSingera

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera będzie odbywać się w Warszawie po raz dwunasty –– w tym roku w ostatnim tygodniu sierpnia. Oprócz wydarzeń muzycznych, z którymi głównie jest kojarzony, ważną część stanowić będą spektakle teatralne. Festiwal i towarzyszące mu imprezy to prawdziwa gratka dla melomanów i teatromanów oraz wielbicieli kultury żydowskiej. Od 22 do 30 sierpnia 2015 r. w Warszawie, w rejonie Placu Grzybowskiego i ulicy Próżnej, w Austriackim Forum Kultury, na Placu Defilad oraz na Pradze będą odbywać się koncerty, warsztaty, spotkania literackie, spektakle dramatyczne, recidramy, monodramy, czytania performatywne, pokazy filmowe, wystawy i atrakcje dla dzieci. Dzięki bogatemu programowi Warszawa i miasta, w których żył i tworzył Isaac Bashewis Singer, staną się tyglem kultur. Wydarzenia festiwalowe zaplanowane są również w Biłgoraju (8-9 sierpnia), Leoncinie (16 sierpnia) oraz Radzyminie (21 sierpnia) a także Nowym Jorku (listopad), do którego pisarz wyemigrował w 1935 roku. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Shalom. Założycielką fundacji i dyrektorem generalnym jest Gołda Tencer – aktorka, reżyser, dyrektor Teatru Żydowskiego – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie. 

Szczegóły programu na stronie www.festiwalsingera.pl oraz na FB www.facebook.com/FestiwalSingera