Czytelnia społecznaKultura

21.05.2015

Wyobraźcie sobie, że możecie zatrzymać się na chwilę w letni dzień, znaleźć interesującą Was książkę spośród wielkiego księgozbioru i czytać ją jak długo chcecie… a wszystko to na wolnym powietrzu, podczas 25. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Społeczna Czytelnia, jaką budujemy specjalnie na Festiwal będzie miejscem spokojnej lektury i kontemplacji, ale i spotkań, rozmów o książkach, debat o wszystkim, co ważne.

Czytelnia pod chmurką będzie egalitarnym, demokratycznym miejscem, gdzie książki posłużą jako medium do budowania otwartego, mądrego, świadomego historii i tolerancyjnego społeczeństwa. Przyłączcie się do tego planu i pomóżcie nam stworzyć księgozbiór Otwartej Czytelni Społecznej. Przynieście do Chederu książki, które uczą dobrego życia, pełnego szacunku i zrozumienia. Książki historyczne, filozoficzne, poezja i literatura piękna, biografie i wspomnienia, w języku polskim i nie tylko…

Dołączcie się do akcji i pomóżcie nam stworzyć czytelnię dla wszystkich, bez względu na pochodzenie, religię, narodowość, stan majątku czy wiek.

Partnerem Czytelni FKŻ jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Cheder Krakowski