Koncert w GdańskuKultura

22.05.2015

Zapraszamy na koncert "Mikołaj Trzaska Ircha Clarinet Quartet"

Miejsce: Scena Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7, Gdańsk

Termin 25 czerwca 2015

Godzina: 19:00

Bilety: 30/40 zł

Organizator: Fundacja Kultury Zbliżenia

Współorganizator: Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku

Partner: Nowa Synagoga, Villa Eva

Patroni medialni : Nowe idzie od morza, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

IRCHA – klarnetowy kwartet Mikołaja Trzaski, zagra koncert we Wrzeszczańskiej Synagodze,  będzie on częścią długiej trasy zespołu, promującej najnowszy dwupłytowy album “Black Bones”.

“Nie ma co ukrywać – klarnetowy kwartet to rzadkie zestawienie, które wydawać się może mało przystępne. Jednak już pierwsze sekundy „Black Bones” powinny zaciekawić – usłyszeć tu można całą paletę współczesnych technik gry na instrumencie, które z trwaniem utworu, powoli przekształcają się w bardziej tradycyjne, melodyczne brzmienia”

“Zespół, który niedawno usłyszeć można było na otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich, tworzą wybitne postaci polskiej sceny muzyki improwizowanej: Michał Górczyński (m.in. POLE, Kwartludium, Profesjonalizm), Wacław Zimpel (m.in. Hera, Wacław Zimpel Quartet, To Tu Orchestra), Paweł Szamburski (m.in. Horny Trees, SzaZa, Cukunft) i wspomniany Mikołaj Trzaska (m.in. Shofar, Miłość, NRD). Każdy z muzyków prezentuje nieco odmienny styl, co w nagraniach, które lider zespołu porównał do „tworzenia filmu dokumentalnego o nich samych”, daje szczególnie ciekawe połączenie”.

Kajetan Prochyra

Mikołaj Trzaska

IRCHA Clarinet Quartet

Mikołaj Trzaska to ikona jazzowej awangardy w Polsce. Na stałe związany z Gdańskiem, odbywa bliskie i dalekie podróże muzyczne w poszukiwaniu wspólnego mianownika pomiędzy muzyką chasydzką i muzyką współczesną. W projekcie Ircha Quartet zgłębia tajemnice mistyki żydowskiej wraz z trzema wybitnymi klarnecistami: Wacławem Zimplem, Michałem Górczyńskim i Pawłem Szamburskim. Ten instrumentalny kwartet dęty składający się z czterech znakomitych muzyków-improwizatorów władających przeróżnymi rodzajami klarnetów jest jednym z najbardziej intymnych obrazów współczesnej muzyki żydowskiej. Genialne wyczucie delikatności tematu idzie w parze z mistrzowskim wykonaniem nie stroniącym od improwizacji.

Mikołaj Trzaska – clarinet, saxophone

Wacław Zimpel – bass clarinet

Paweł Szamburski – bass clarinet

Michał Górczyński – bass clarinet

bilety:

I pula – 30 zł

II pula – 40 zł

Bilety można zarezerwować wysyłając wiadomość z imieniem i nazwiskiem oraz ilością biletów na adres mailowy: festiwalzblizenia@gmail.com

W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo informację o numerze konta Fundacji Kultury Zbliżenia, na które należy dokonać opłaty za bilet najpóźniej do 20 czerwca 2015 roku lub do wyczerpania drugiej puli biletów.

Regulamin

- Tylko opłacony bilet gwarantuje potwierdzenie

- W chwili zaksięgowania płatności, Państwa rezerwacja zmieni statut na potwierdzony, o czym poinformujemy mailem.

- Niewykupione rezerwacje przepadają.

- Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.

- Na koncercie miejsca nie są numerowane.

- Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania wideo.