"Skrzypek na dachu" na zamknięcie sezonuKultura

10.06.2015

Na zamknięcie sezonu w Teatrze Żydowskim w weekend 12-14 czerwca wystawiany będzie światowej sławy musical „Skrzypek na dachu”, który swoją warstwą muzyczną, jak i tematem, zawierającym humanistyczne przesłanie, przemawia do publiczności na całym świecie.

Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, obarczonym pięcioma córkami, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Terminy: 12 - 14 czerwca (godz. 18.00)

Reżyseria i choreografia: Jan Szurmiej

Scenografia: Wojciech Jankowiak

Kostiumy: Marta Hubka

Muzyka: Jerry Bock

Kierownictwo muzyczne: Teresa Wrońska

Przygotowanie wokalne: Małgorzata Hauszild

Obsada: Zespół Teatru Żydowskiego

Czas trwania: 3h 20min (z przerwą)

Bilety: 70-80 zł

Więcej informacji na stronie: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/skrzypek-na-dachu

Rezerwacja biletów w Biurze Obsługi Widza pod numerem (22) 8506450, (22) 8506451 i online http://www.teatr-zydowski.art.pl/.

Telefon do kasy: 22 850 56 56.