Taglit 2015Społeczność

12.02.2015

Taglit Birthright Israel jest wycieczką organizowaną przez żydowskie i izraelskie organizacje pozarządowe przy wsparciu rządu izraelskiego, mającą na celu przybliżenie młodzieży o pochodzeniu żydowskim obrazu Państwa Izrael oraz przekazania wiedzy na temat historii, kultury, tradycji i religii żydowskiej. 10 - dniowa wycieczka jest wypełniona aktywnym wypoczynkiem wśród zróżnicowanego krajobrazu Izraela – od Wzgórz Golan po Pustynię Negew, od Morza Śródziemnego po Morze Martwe, od Jerozolimy do Tel Awiwu. A ponadto noc na pustyni i jazda na wielbłądach, wycieczki do parków krajobrazowych czy wspinaczka na Masadę na wschód słońca.

Dodatkową atrakcją są bogate programy edukacyjne, zwiedzanie muzeów oraz możliwość zapoznania się z kulturą i społecznością izraelską, a przez to poznanie różnorodnych poglądów na tematy społeczne i kulturowe, zarówno współczesne, jak i historyczne.

Chcesz skorzystać z tej wyjątkowej okazji?!? Sprawa nie jest trudna!

Kryteria kwalifikacji do programu: - masz ukończone 18, ale jeszcze nie 27 lat oraz polskie obywatelstwo - żydowskie pochodzenie (dokumenty potwierdzające stopień pokrewieństwa poczynając od dziadków), - brak wcześniejszego uczestnictwa w programie edukacyjnym w Izraelu.

Jeśli spełniasz te kryteria, to zgłoś się do nas mailowo po dalsze informacje: sochnut.edukacja@gmail.com

Najbliższy wyjazd odbędzie się latem – od 4 do 14 sierpnia 2015 !!

Nie trać czasu! Taglit jest wyjątkową szansą, którą można wykorzystać tylko raz w życiu!